Sklep, jakiego rodzaju by on nie był, wymaga utrzymywania czystości na najwyższym poziomie. Może być to czasami dosyć kłopotliwym zadaniem, jednakże wytyczne Sanepidu i wymagania BHP są jednoznaczne i nieprzejednane. Czystość w sklepie jest bardzo ważna z kilku powodów. Poza tym estetyczny wygląd wnętrza sklepu zawsze pozytywnie wpływa na samopoczucie klienta. Utrzymanie czystości w sklepie może nie jest trudnym zadaniem, ale wymagającym rzetelności i pieczołowitego stosowania określonych środków czystości. Nie można przynieść płynów do mycia i czyszczenia ze swojego domu. Powierzchnie w sklepie wymagają odpowiednich preparatów. Tak więc środki do mycia i utrzymywania sklepu w czystości muszą pochodzić z profesjonalnych linii produktów.

Jak zachować czystość w sklepie?

Zachowanie czystości w sklepie wymaga regularnego używania środków przeznaczonych do różnego rodzaju powierzchni. Tak więc wszystko musi być dopięte na ostatni guzik, jeśli chodzi o zachowanie higieny na najwyższym poziomie.

Zatem podstawowym asortymentem, jeśli chodzi o zachowanie czystości w sklepie, są:

  • środki czystości wykorzystywane do czyszczenia pielęgnacji podłogi,
  • odrębne środki do czyszczenia ścian glazurowanych,
  • środki czystości do czyszczenia powierzchni sanitarnej,
  • preparaty do czyszczenia powierzchni wodoodpornych,
  • środki odświeżające powietrze w sklepie.

Prowadzenie sklepu wiąże się ze spełnieniem wielu obowiązków. Wynikają one głównie z odgórnie przyjętych zasad  przestrzegania higieny pracy, a co za tym idzie, również z jej bezpieczeństwa. Z tym wiąże się także szeroko rozumiana reklama sklepu. Czystość w sklepie z pewnością zostanie przez klientów doceniona i chętniej będą do takiego sklepu powracać.

Czyszczenie sklepu – po jakie produkty sięgać?

Utrzymanie czystości w sklepie wymaga używania określonych produktów zgodnie z ich przeznaczeniem. Jeśli do utrzymywania czystości podłóg sięgniemy po dedykowany preparat Clinex Nano Protect Floral, możemy mieć pewność, że będzie ona czysta i lśniąca na długo. Jest to płyn niepieniący się ponad miarę i usuwający z podłogi wszelkie zabrudzenia. Jego konsystencja i technologia produkcji sprawia, że brud z trudem przylega do wyczyszczonej powierzchni. Powierzchnia po użyciu tego płynu staje się czysta, pozbawiona smug, a w powietrzu unosi się miły aromat. Płyn nadaje się do wodoodpornych posadzek, płytek podłogowych, paneli laminowanych i z PCV.

Mając na uwadze mycie innego rodzaju powierzchni wodoodpornych i zmywalnych, można użyć szybkiego w działaniu produktu na bazie alkoholu. Zaletami produktu Clinex Blink jest to, że skutecznie i szybko czyści powierzchnie nie pozostawiając smug oraz błyskawicznie odparowuje.

Jeśli zaś chodzi o sklepowe meble wykonane ze stali nierdzewnej, najodpowiedniejszym dla nich będzie preparat Clinex Steel, który  posiada doskonałe własności czyszczące i odtłuszczające, nie pozostawiając na „nierdzewce” smug i plam.

Zachowując nienaganną czystość w sklepie, nie można zapomnieć o łazience. Musi być ona wzorem czystości i zachowania wysokiej jakości higieny. Takie pomieszczenie powinno posiadać dozownik z mydłem w płynie np. Clinex Liquid Soap. Jest to mydło, które nie tylko zadba o higienę, ale dodatkowo nawilży dłonie. W łazienkach sklepowych ściany przynajmniej w części pokryte są zwykle glazurą. Nierzadko znajdziemy również miejsca, do których dostęp jest utrudniony, co pozwala mnożyć się bakteriom. W tym celu rozsądne jest użycie Clinex W3 Multi. Jest to płyn do higieny i mycia łazienek, który penetruje trudno dostępne miejsca i doskonale czyści nawet najbardziej zanieczyszczone fugi.

Na koniec czyszczenia sklepu nie można zapomnieć o odświeżeniu powietrza. Warto stosować odświeżacze powietrza, takie jak np. Clinex Scent Alpejska Łąka, który nada powietrzu przyjemnego, świeżego zapachu.

Regularne sprzątanie sklepu

Pielęgnacja i sprzątanie sklepu to zadanie, które trzeba wykonywać codziennie. Nie można ich zaniedbać. Czyszczenie sklepu jest koniecznością, której efektem są zadowoleni klienci i wzrost zainteresowania. Czystość w sklepie jest bardzo ważna, gdyż pozwala zachować higienę pracy oraz daje klientom bezpieczeństwo. W zadbanym i schludnym sklepie najzwyczajniej w świecie przyjemniej jest robić zakupy. Dlatego nie należy lekceważyć tego obowiązku, a regularnie wykonywać również gruntowne porządki.

Żródło: http://www.clinex.com.pl