Już od jakiegoś czasu istnieje na rynku branża, która zajmuje się sprzątaniem różnych obiektów. Można taką firmę wynająć do sprzątania biura, magazynu, a nawet placówek medycznych, czy własnego domu. Prawda, że zatrudnienie firmy z zewnątrz jest o wiele wygodniejsze, aniżeli samodzielne utrzymywanie porządku? Oczywiście, w rzeczywistości można wymienić wiele zalet, jakie przynoszą firmy sprzątające. Jednakże nie zawsze jest tak kolorowo. Firmy te prócz ogromu zalet, mają także pewne wady. Warto bliżej przyjrzeć się pracy firmy outsourcingowej i podjąć decyzję, czy powierzyć porządki komuś z zewnątrz.

Już od jakiegoś czasu istnieje na rynku branża, która zajmuje się sprzątaniem różnych obiektów. Można taką firmę wynająć do sprzątania biura, magazynu, a nawet placówek medycznych, czy własnego domu. Prawda, że zatrudnienie firmy z zewnątrz jest o wiele wygodniejsze, aniżeli samodzielne utrzymywanie porządku? Oczywiście, w rzeczywistości można wymienić wiele zalet, jakie przynoszą firmy sprzątające. Jednakże nie zawsze jest tak kolorowo. Firmy te prócz ogromu zalet, mają także pewne wady. Warto bliżej przyjrzeć się pracy firmy outsourcingowej i podjąć decyzję, czy powierzyć porządki komuś z zewnątrz.

Cechy dobrej firmy sprzątającej

Firmie sprzątającej można powierzyć każde zadanie. Nikogo to nie dziwi, dlatego tak wiele osób decyduje się na skorzystanie z jej usług. Aby dokonać wyboru firmy z uwagi na własne potrzeby, zawsze należy wybierać usługodawcę, którego określa:

 • umiejętność zatrudnienia ludzi, którzy dobrze znają się na wykonywanej pracy. Dokładność ich pracy może z powodzeniem zostać sprawdzona na miejscu na tak zwaną białą rękawiczkę,
 • dobre zarządzanie posiadanymi ludźmi, co jest bardzo ważne dla klienta. Pracownicy rzetelni, niespóźniający się na miejsce wykonywania zlecenia, obowiązkowi i uczciwi z pewnością wpłyną na wzrost zaufania,
 • ciągłe podnoszenie kwalifikacji swoich pracowników przez ich udział w szkoleniach, targach branży czystości, gdzie mogą powiększyć swoją wiedzę,
 • używanie do pracy tylko środków czystości z profesjonalnych linii produktów zapewniających doskonałe i bezkompromisowe działanie, a przy tym ochronę dla powierzchni,
 • bardzo dobra logistyka firmy. Nie tylko samo wykonywanie pracy, ale też jak najszybsze znalezienie się w miejscu wykonania usługi, ma szczególne znaczenie. Nierzadko klienci tych firm mają napięty harmonogram i dosłowne okienko w przerwie. Dobra firma sprzątająca zawsze będzie na czas i wykona szybko oraz sprawnie powierzone zlecenie,
 • komunikacja pomiędzy pracownikami a zleceniodawcą jest niezakłócona i zawsze na wysokim poziomie,
 • praca jest wykonana na wysoki połysk, a ewentualne niedokładności są szybko wychwytywane i naprawiane.

Jakimi środkami czyszczącymi pracują firmy sprzątające?

Firmy, które zajmują się sprzątaniem obiektów o różnym przeznaczeniu, umożliwiają w wielu przypadkach nieocenioną pomoc. Korzystają z profesjonalnych preparatów do czyszczenia, ochrony i pielęgnacji różnych pomieszczeń. Potrafią się zająć pomieszczeniami, które znacznie różnią się między sobą materiałami wykończeniowymi. Zarówno środki czystości należą do profesjonalnych produktów, jak i wykorzystywany sprzęt. Wiele z nich w sowim podstawowym uposażeniu posiada produkty z linii Clinex Profit.

Na przykład odkurzacze firm sprzątających są produktami z najwyższych półek. Z ich pomocą wyczyszczą dywany i wykładziny znacznie lepiej, aniżeli jest w stanie zrobić to najlepszy odkurzać domowy. Dobre firmy dysponują możliwościami, które pozwalają im na zadbanie zarówno o biuro, jak i o kuchnię. Nieoferowane w sprzedaży dla zwykłych użytkowników środki znacznie pomagają w utrzymaniu pomieszczeń w zupełnej czystości.

Wszystko pięknie, ale…

Każdej firmie zdarzają się potknięcie i wpadki. Warto przytoczyć kilka niedopuszczalnych zdarzeń:

 • firma zatrudnia niekompetentne osoby,
 • dany pracownik albo grupa nie dojeżdża na miejsce zlecenia na czas,
 • pracownicy nie są terminowi,
 • sprzeniewierzają powierzone mienie.

Zdarza się tak, że firma, która cieszy się bardzo dobrą reputacją, zatrudni niekompetentnego pracownika, który w efekcie może poważnie nadszarpnąć renomę. Często niemożliwe jest dokładne stwierdzenie uczciwości pracownika.

Mają miejsce również zdarzenia losowe. Nie wynikają one bezpośrednio z zaniedbania w firmie, czy błędu pracowników. Chodzi o nagłą niedostępność pracownika, niekompletność akcesoriów do sprzątania, czy uszkodzony pojazd. Na szczęście takie sytuacje to rzadkość. Profesjonalne firmy sprzątające zawsze dbają o to, aby mieć zarówno ludzi, jak i zapasowy sprzęt czy samochód.

Jak dokonać słusznego wyboru?

Zawsze warto stawiać na profesjonalizm, aniżeli sugerować się cennikiem. Wybór firmy sprzątającej należy podjąć w oparciu o potrzeby. Stawiaj na markę, która dominuje w danym gatunku nieruchomości.  Nie zawsze firma oferująca sprzątanie wszystkiego w super cenie będzie perełką w branży. W przypadku utrzymania porządku lepiej dmuchać na zimne. W końcu powierzasz nierzadko dostęp do bardzo ważnych maszyn, a niekiedy dokumentacji. Firma musi więc przede wszystkim być warta zaufania.

Wybierając firmę sprzątającą, warto także sięgnąć do zasobów internetu. To tutaj dzisiaj znajdziemy najwięcej informacji. Dobrze więc prześledzić opinie, przejrzeć stronę internetową oraz sprawdzić jakich produktów używają. Wbrew pozorom to właśnie produkty do czyszczenia grają tutaj pierwsze skrzypce.  Firma sprzątająca powinna sięgać po preparaty dla profesjonalistów i sumiennie dobierać je do rodzaju czyszczonej powierzchni.

Nie zapomnij również zweryfikować doświadczenia pracowników. Choć wydawać się może, że sprzątać może każdy, to jednak w tej branży również liczy się doświadczenie. Nie chciałbyś chyba, aby cenne sprzęty takie jak komputer czy ekran pokazowy zostały zarysowane? Doświadczeni pracownicy będą wiedzieli po jakie akcesoria oraz produkty sięgnąć, aby nie uszkodzić powierzchni delikatnych sprzętów.

Korzystanie z outsourcingu niesie wiele korzyści. Aby jednak móc w pełni cieszyć się z zalet, należy sumiennie wybrać firmę, której powierzymy swoje biuro czy halę do sprzątania.

Żródło: http://www.clinex.com.pl

https://progastro24.pl/chemiaprofesjonalnaclinex